Zkušenosti s klienty

Potíže dětí

Stres ve škole

Desetiletý chlapec nosí z diktátů a písemek špatné známky. Doma se s maminkou učí a diktáty píše bez chyby. Ve škole má strach z učitele, který ho ochromí natolik, že se nesoustředí a dělá chyby. Po odblokování se učitele přestal bát a z diktátů a písemek začal nosit jedničky.

Strach dítěte z odloučení od matky

Pětileté dítě má strach trávit čas o samotě bez matky a také má obavy, že se matce něco stane.
Příčinou strachu byl porod dítěte. Během těhotenství měla matka strach z porodu a nevěřila si. Vlastní porod trval 16 hod. a protože se porod zastavil, musela matka jít na císařský řez. Po porodu dítě odnesli a dva dny nosili matce jen na kojení. Dítě prožilo silné pocity odloučení a stres. Tady vznikl strach z odloučení od matky a strach, že o ni zase přijde.
Dnes je dítě sebejistější a v klidu zvládá být chvíli bez matky.

Strach dítěte z hluku

Malý chlapec (3 roky) má velký strach z hluku a hlučných zařízení. Odblokování probíhalo přes maminku. Příčina problému vznikla ve 3. měsíci těhotenství. Rodiče letěli letadlem na dovolenou k moři. Při zpáteční cestě hodně pršelo, byly velké turbulence a tak letadlo nemohlo přistát. Dlouho kroužilo nad letištěm. Matka měla velký strach, že se jim nepodaří bezpečně přistát. Po odblokování se už dítě hluku nebojí.

Nevolnosti dítěte před odchodem do školy

10-ti letý chlapec přišel s matkou na odblokování, protože měl každé ráno před odchodem do školy nevolnosti, občas zvracel. Příčina potíží vznikla v těhotenství. Otec chlapce odjížděl velmi často na služební cesty a matka měla o něj velký strach. Obávala se, že se mu na cestě něco stane a že se nevrátí. Po odblokování potíže ustoupily a chlapec se každé ráno cítil dobře.

Dyslexie a vztek, úzkosti

Devítiletý chlapec má velké potíže s učením a čtením, trpí dysfázií – poruchou porozumění řeči. Chodí do speciální třídy a do dyslektické poradny. Také rád hraje tenis, ale těžce zvládá prohry na zápasech a bojuje s velkými záchvaty vzteku. Cítí úzkosti, když je v cizím prostředí.
V první třídě měl velmi přísnou a zlou paní učitelku, která jim dávala hodně úkolů. Kromě úkolů potřeboval doma hodně procvičovat a byl z učení přetížený. Během odblokování jsme provedli několik jednoduchých cviků na zlepšení funkcí mozku a uvolnili stres z učení. Po odblokování se výrazně zlepšila chlapcova schopnost číst a už nepotřebuje speciální postupy pro čtení. Také se lépe vyrovnává s prohrami v tenisu a nemá úzkosti, které částečně přebíral od matky.

Potíže dospělých

Stres v práci

Klientka pracuje jako finanční poradce a je přetížená z práce. Věnuje se klientům více než je nutné, hlídá za ně termíny a pracuje na 150%. Současně má obavy z malého výdělku.
Když jí bylo 8 let, tak se její matce a otčímovi narodila dcera. Matka věnovala veškerou pozornost miminku a prvorozenou dceru neměla čas. Holčička hodně pomáhala matce, protože jen tak s ní mohla trávit více času. Pokud něco neudělala správně nebo zlobila, tak ji rodiče zakázali televizi a zavřeli do pokoje. Cítila velkou samotu. Toužila po tom, aby s ní maminka někdy byla v dětském pokoji, protože ji chtěla zpívat a dělat radost. Jako dítě se naučila, že si musí pozornost zasloužit a aby byla s lidmi, musí jim pomáhat. Klientka si uvědomila, že celý život o někoho pečuje. Dokonce všechny rodinné oslavy se konají u ní doma a ona všechny hostí. Zjistila, že i ona má právo na lásku a může si ji dovolit přijímat.  Rozhodla se, že klientům přenechá část jejich zodpovědnosti za smlouvy a termíny a také trochu přeorganizuje svůj osobní život.

Hněv, když něco není perfektní

Paní byla perfekcionistka, očekávala od sebe i ostatních stoprocentně odvedenou práci. Když to tak nebylo, cítila velký hněv a pocit viny.
Na základní škole se špatně učila. Měla velký strach z učitelky, který se podepsal na jejich školních výsledcích. Vzpomněla si, že jednou napsala číslo 3 zrcadlově a paní učitelka jí dala facku, jindy učitelka třásla se spolužákem. Nakonec měla strach ze všech učitelů i spolužáků. Uzavřela se do sebe a neměla žádné kamarády. Naučila se, že je za chyby tvrdě potrestaná a že ji stejně nikdo nemá rád.
Tento stres se v současnosti projevoval tím, že měla na sebe vztek, když něco nevěděla nebo neuměla. Podvědomě se za chyby trestala a byla přísná i na ostatní. Vlastně se ani jinou reakci nenaučila. Po odblokování začala být k sobě laskavější a tolerantnější k chybám svým i ostatních. Tím, že se uklidnila a opadl stres, mohla se lépe soustředit a zkvalitnit svou práci.

Sebejistota

Muž je uznávaný odborník ve svém oboru, ale při komunikaci s lidmi působí velmi nejistě. Nedokáže prodat to, co umí, nedokáže se ohodnotit a nechává se zneužívat svým zaměstnavatelem. Manželka je nespokojená, že hodně organizačních věcí v domácnosti nechává na ni. Chtěla se odstěhovat, protože v něm necítila oporu. Pochybnosti o sobě si nese muž z dětství, kdy nosil korzet a cítil se vyloučený ze společnosti kamarádů. Přestal si věřit a cítil se méněcenný.
Po odblokování si uvědomil své možnosti, získal sebejistotu a začal sportovat. Doma se začal chovat jako chlap a je na něj spolehnutí. Sebejistota se projevila v práci vyšším finančním ohodnocením.

Odpor ke každodenní rutině, pocity viny, když se věnuje sobě

Klientka byla velmi unavená z práce a z každodenní péče o rodinu. Chyběl jí smysl života a radost. Současně měla velký pocit viny, když nebyla s rodinou, ale věnovala se sobě. Časem se přestala věnovat svým zájmům a koníčkům.
Příčinou současných potíží byl její porod. Během svého narození cítila smutek, pocit odloučení, chlad. Měla velmi silný pocit viny, že způsobuje matce bolest. Odtud se jí držel pocit, že když dělá to, co potřebuje, současně ubližuje ostatním. Potřebovala si uvědomit, že když dělá něco pro sebe, tak i ostatní z toho mohou mít užitek a mohou se cítit dobře.
Po odblokování udělala ve svém životě několik změn. Začala chodit s kamarádkou na procházky a našla si čas na to, aby dělala věci, které ji přinášejí radost.

Nedůvěra k ženám

Mladému muži vadí, když jeho žena nebo tříletá dcera pláče, protože má pocit, že s ním manipulují. Tento pocit už zná od dětství, protože se tak k němu chovala jeho mladší setra. Muž doma hodně pomáhá, ale jeho žena místo toho, aby ho ocenila si stěžuje, že ji nevyjadřuje lásku. Manžel má pocit, že dělá vše, co může a stejně se mu ocenění nedostane.
Během odblokování jsme nalezli problém v 11 letech. Mužovi rodiče se rozvedli, otec založil novou rodinu a synovi bylo líto, že se mu nevěnuje. Nedokázal mu to říci a byl uražený. O to více se snažil pomáhat své matce v naději, že ho aspoň ona ocení a poděkuje za pomoc. Matka to nikdy neudělala a jeho práci brala jako samozřejmost. Také stála na straně mladší sestry, která si pláčem prosazovala své zájmy na úkor bratra. Cítil velkou zlost na sestru a zároveň bezmoc. Pomáhal matce stále více a čekal na její lásku a pozornost.
Uvědomil si, že lásku vyjadřuje pomáháním. Proto také své ženě pomáhá v domácnosti. Jeho žena na něj každý den čeká až přijde z práce, aby si s ním popovídala a je naštvaná, že se hned pouští do mytí nádobí, místo toho, aby byl s ní a s dětmi. Uvolněním stresu muž pochopil, že žena potřebuje dostávat lásku jiným způsobem než pomocí s domácností a že její pláč je jen smutek z nedorozumění, ale není to manipulace. Ulevilo se mu, že už nemusí dělat práce, ke kterým cítí odpor. Také žena byla spokojená s jeho změněným chováním.