O mně

Lada Rihova

Ing. Lada Říhová, Ph.D.

Lektorka kineziologie One Brain

Jmenuji se Lada Říhová a jsem lektorkou a facilitátorkou metody kineziologie One Brain systému Three in One concept. Kineziologie se stala mou srdeční záležitostí a už roku 1994 díky ní prozkoumávám nitro své duše a mých klientů.

Mám ráda lidi, zajímá mě jejich životní příběh a hledání souvislostí mezi jejich současnými problémy a nefunkčními nebo sebedestrukčními vzorci chování. Dává mi smysl pomáhat lidem cítit se lépe a žít radostnější život bez stresů a blokujících systémů přesvědčení.

Moje maminka Miluška Lhotáková se stala první kinezioložkou a později první lektorkou kineziologie v České republice a vždy, když přijela z kurzu, tak s nadšením na mě procvičovala postupy a pomohla mi uvolnit moje stresy. V roce 1994 jsem navštívila první kurz kineziologie v Praze pod vedením Carol Ann Hontz, abych na sobě dále pracovala a učila se metodu. Současně jsem vystudovala strojní fakultu na technické univerzitě v Ostravě. Po čtyřech letech práce ve výzkumu vodních turbín v ČKD Blansko jsem si byla jistá, že technika mému životu nedává smysl a přenechám ji jiným odborníkům.

Vždy jsem se zajímala o alternativní medicínu, jógu, ezoteriku, tradiční čínskou medicínu, později o rodinné konstelace, psychologii atd. Kineziologie One Brain toto vše určitým způsobem propojuje. Navštívila jsem mnoho kurzů a seminářů, které mě obohatily a pomohly na cestě mého osobního rozvoje, ale vždy jsem se ujistila v tom, že mi kineziologie dává nejlepší možnosti, jak pracovat s klientem a efektivně mu pomoci.

Spousta nenáhodných náhod v mém životě mě přivedla k tomu, že jsem po mateřské dovolené v roce 2010 začala kineziologii One Brain vyučovat. Jsem velmi vděčná, že na kurzy přicházejí „duševně a duchovně krásní“ lidé, se kterými můžeme společně sdílet radostné a bolestné okamžiky života. Kurzy probíhají v příjemné a bezpečné atmosféře, kde se lidé mohou podívat do hlubin své duše a uvolnit bolestné emoce pro to, aby se mohli opět naladit na své instinktivní potřeby, které vedou k naplněnému životu, sebejistotě a radostným vztahům. Abychom vyvážili tíhu a smutek některých témat, dávám na kurzech prostor k humoru, smíchu a vzájemnému sdílení.

Vzdělání kineziologa nekončí facilitátorským  nebo lektorským kurzem, ale je nutné průběžné „oprašování“ vědomostí na recertifikačních seminářích, kterých se pravidelně účastním. A protože žiji v současném světě, dál pracuji na svém osobním rozvoji a sebepoznání díky technikám kineziologie a dalších metod. Těší mě, že mohu své zkušenosti předávat dále na kurzech jako lektorka a vést lidi na cestě osobního rozvoje.

Nyní jsem pokročilou instruktorkou metody One Brain a  mám povolení učit 8 stupňů kurzů kineziologie.

Absolvované kurzy:

13 kurzů kineziologie One Brain, nádstavbové kurzy kineziologie, 2 kurzy pro instruktory, minikurzy kineziologie, Silvova metoda, EFT metoda, Reiki, kurz numerologie, Principy života – 10 stupňů, Respektovat a být respektován, semináře montessori pedagogiky, Germánská nová medicína, Access Bars, dvouletý výcvik rodinných konstelací pod vedením manželů Polívkových, konstelační semináře u Jana Bílého, certifikovaný kurz Kouč osobnostního rozvoje

Certifikát facilitátora